MAILANPAINAJAISET 8.5.2019
Tilaisuuden juontajana toimi Veli-Matti Taimisto.
"Tervetuloa tilaisuuteen" SaiPa ry:n puheenjohtaja Janne Sirenne
"Kohti tulevaa kautta" SaiPa ry:n uusi toiminnanjohtaja Vesa Torikka
PALKINTOJENJAKO
Yhteistyökumppaneitten stipendit ja seuran kiertopalkinnot
WANHAN SAIPAN Stipendi Jakajat: Kari Weckström ja Antero Väätämöinen Wanhasta Saipasta.
Eevi Ilvonen (Naiset/Tytöt)
Eevert Paananen (C2-04)
SAIPAN TUKI RY:n stipendi Jakajat: Rauno Urpalainen ja Osmo Nulpponen
Aapo Sarell (C-nuoret)
Kasperi Kinnunen (B-nuoret)
Matias Mäntykivi (A-nuoret) -ei kuvassa-
KELTAMUSTA stipendi jakajat: Heikki Tyynelä ja Petri Peronmaa Keltamustista
Neea Aapro (Naiset/Tytöt)
Janne Naukkarinen ( C2-04 )
Leo Tuuva ( D2-06 )
Otso Hyrkkänen (E1-07 )
LAPPEENRANNAN ASUNTOPALVELU OY:n stipendi
Ilja Peltola (B -nuoret)
DRIVECENTER Lahjakortti jakaja: Mirka Laakso Drivecenteristä
Valtteri Valle (B-nuoret)
HYLKEET Stipendi jakaja: Osku Siitari Hylkeistä
Nikita Filjuta (E2-08)
OSUUSPANKIN TULEVAISUUDEN TEKIJÄ Kiertopalkinnot jakaja: Valmennuspäällikkö Sami Nikkinen SaiPa ry
E-juniorit Severi Metsäkallio
D-juniorit Sasu Laamanen
C-juniorit Joni Loukkojärvi
B-juniorit Aleksi Sinkkonen
MAALIVAHTI PALKINNOT (Marskin palkinnot) jakajat: Markku Innanen ja Juha Kuokkanen
Paras maalivahti: Juho Markkanen
Lupaavin maalivahti: Arttu Tarhonen
VUODEN NAISTOIMIJA (Naisjaosto) Jakaja: Naisjaoston puheenjohtaja Seija Pöllänen
Sini Juvonen
VUODEN VALMENTAJA Jakaja: Valmennuspäällikkö Sami Nikkinen SaiPa ry
Vesa Ahola (Vastuuvalmentaja E2-07)
VUODEN SEURATOIMIJA PALKINTO Jakaja: Toiminnanjohtaja Vesa Torikka SaiPa ry
Hanna-Kaisa Muurman (Joukkueenjohtaja C-Nuoret)
JOUKKUEPALKINNOT
Valmentajien valitsemat palkittavat pelaajat
Palkintojen jako:Valmennuspäällikkö Sami Nikkinen ja Liigajoukkueesta Ville Koho, Anssi Löfman ja Kasperi Torikka.
PARHAAT PUOLUSTAJAT
F-09 Antti Varis ja Eero Orkamaa, E-08 Eemil Nevalainen ja Jesse Leitto, E-07 Miro Karhula ja Vertti Luukas, D-06 Otto Koikkalainen ja Veikka Karvonen, D-05 Sasu Laamanen ja Jenna Kuukka, C-04 kilparyhmä Rasmus Koikkalainen, C-04 haastajaryhmä Eemeli Kihlström, C-03 kilparyhmä Aapo Sarell, C-03 haastajaryhmä Topi Kiiski, B-team Juuso Forsman, B1-juniorit Reko Ristola ja Naiset Roosa Martikainen.
PARHAAT HYÖKKÄÄJÄT
F-09 Anton Akkanen ja Tuomas Nuuttila, E-08 Aaro Varila ja Topi Tahvanainen, E-07 Severi Metsäkallio ja Vilho Yli-Kankahila, D-06 Valtteri Tamminen ja Niklas Saaresti, D-05 Toni Surakka ja Niklas Nuuttila, C-04 kilparyhmä Niklas Gröhn, C-04 haastajaryhmä Lauri Permi, C-03 kilparyhmä Miska Vattukumpu, C-03 haastajaryhmä Mico Pipinen, B-team Juho Huopainen. B1-juniorit Aleksi Sinkkonen ja Naiset Eliina "Ellu" Ojapalo.
PARHAAT JOUKKUEPELAAJAT
F-09 Onni Lukkarinen ja Eelis Heltola, E-08 Ilari Raskila ja Otso Kallio, E-07 Niko Ahola ja Eero Hongisto, D-06 Jani Kylliäinen ja Juho Ojala, D-05 Joona Tarjavuori ja Thomas Mälkiä, C-04 kilparyhmä Nestori Sirenne, C-04 haastajaryhmä Aapo Havo, C-03 kilparyhmä Krista Parkkonen, B-team Tuukka Havo, B1-juniorit Elmo Scharin ja Naiset Henriikka Tujula.
PARHAAT HARJOITTELIJAT
F-09 Aaron Huhtala ja Oula Mihl, E-08 Samu Hanninen ja Oskari Holopainen, E-07 Kasper Kossila ja Markus Ahlqvist, D-06 Juho Simola ja Rasmus Jeulonen, D-05 Joose Hänninen ja Eelis Kahari, C-04 kilparyhmä Aleksi Talo, C-04 haastajaryhmä Olivia Kylliäinen, C-03 kilparyhmä Kalle Liivo, C-03 haastajaryhmä Niko Haiko, B-team Tuomo Haimila, B1-juniorit Juho Markkanen ja Naiset Ella Raijas.
KIEKKO- JA LUISTELUKOULULAISET
Kaikki osallistujat palkitaan muistomitalein.
Kuvat ja valaistus: Kimmo Metsälä
Tarjoilut: Naisjaosto
Lay-out ja järjestelyt: Tatu Productions
Ei uutisia |